Home » Natjecanja » 9 medalja s Europskog prvenstva u Bariju

9 medalja s Europskog prvenstva u Bariju

Talijanski Bari je 31.listopada 2019. bio je domaćin osmog po redu Europskog prvenstva u taekwondo-u za para sportaše G4 statusa otvorenog za natjecatelje iz cijelog svijeta. Osim medalja, bodove na svjetskoj para taekwondo rang listi lovili su natjecatelji P20 kategorija i K40 potkategorija. Hrvatske boje branilo je dvanaest natjecatelja, dvoje u borbenim para olimpijskim kategorijama i deset natjecatelja u tehničkim disciplinama. U Bariju para sportaši osvojili su impresivnih devet medalja: 3 zlatne, 2 srebrne, 4 brončane i dostojno prezentirali Hrvatsku i Hrvatski Para Taekwondo savez. U okviru reprezantacije imamo i prvog hrvatskog sportaša s invaliditetom koji je potvrdio svoj nastup na ljetnim paraolimpijskim igrama – Tokyo 2020. godine nakon što je na 8. europskom para taekwondo prvenstvu u Bariju osvojio brončanu medalju.